Belde Köseoğlu


Belde Köseoğlu

14 şubat 1986 doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünü 2008 yılında, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümünden ise 2009 yılında, 2012 yılında da Royal Academy of Music’ten mezun oldum. Gerek okurken, gerekse mezun olduktan sonra, hem yerli hem de yabancı birçok hocanın piyano master classlarına katıldım. 2012- 2015 yılları arasında, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuar’ında, öğretim görevliliği yaptım. Aktif olarak konserler vermekte, birçok öğrenciyi, gerek konservatvara, gerek London Colloge of Music’e gerek, Royal Akademi of Music’e ve gerekse de bir sürü yarışmalara hazırlamaktayım.

Astrolojik haritamın da desteklemesiyle, branşım olan felsefeyi ve yeteneğim olan siyaseti birleşirmek için, siyaset felsefesine yöneldim. T.C. Maltepe Üniversitesi, , Doç. Dr. Ahu Tunçel Önkal danışmanlığında, “Toplum Sözleşmecilerinde Hak ve Özgürlük” başlıklı tezini tamamlayarak yüksek lisanstan mezun oldum. Aynı yıl başladığım siyaset felsefesi doktora programını, 2018 yılında Doç. Dr. Müttalip Özcan danışmanlığında, özellikle 20.yy’ın en önemli sorunlarından biri olarak düşündüğümüz demokrasi ve demokrasiye bağlı olarak çoğunluğun üstünlüğünün tehlikelerini incelediğim “İnsan ve Değer Anlayışı Bakımından Antik Yunan ve Günümüz Demokrasi tartışmalarında Çoğunluğun Üstünlüğü Sorunsalı” başlıklı tezimle tamamlayacağım.

Daha önce danışmalık aldığım, daha sonra hayatımdaki en önemli insanlardan, ailemden biri olan Dinçer Güner’in de yönlendirmesiyle, astroloji eğitimlerimi tamamladım. Astroloji hem kendinizi tanımanızı, hem hayatta neler yapabileceğinizi anlamanızı, potansiyelinizi ortaya çıkarmanızı, hem de gelecek öngörüleriyle yaşayabileceğiniz iyi ya da kötü olayları değerlendirerek buna göre bir yol çizmenizi sağlar.