Burcu Yapıcı


Burcu Yapıcı

6 Aralık Manisa doğumlu Asc Aslan, Ay Boğa olan bir Yay burcuyum 😊
Celal Bayar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümü mezunuyum, uzun yıllar Bankacılık ve İlaç Sektörü deneyimimin yanında 2008- 2009 yıllarından beri Astroloji de hobi olarak hayatımın merkezindeydi ve birçok kararımın mekanizmasını oluşturmaktaydı… O yıllarda aldığım danışmanlıklar birçok farkındalık sağlamakla birlikte; haritamın da Astroloji için uygun olduğunu öğrendim. Bu bilgi aslında danışmanlıklardan aklımda kalan en can alıcı noktaydı benim için…

Ardı ardına yaşadığım Satürn transitleri, Bursa’ya yerleşmem, evlilik- çocuk ile gökyüzünün biz de olan yansımasının keşif süreci hayatımda bir adım öne çıktı. Satürn Yay transitiyle kitaplar ve internet araştırmalarım rafa kalkarak profesyonel anlamda Astroloji hayatıma dahil oldu. Demet Hoşman ile Temel Seviye Astroloji ve İleri Seviye Astroloji derslerimi tamamladım. Astroloji dipsiz bir kuyu… Bu kuyudan her su çekişimde Merkür- Neptün, Güneş- Uranüs kavuşumumun desteği, Yay’ın araştırmacı benliği ile gökyüzünü okumaya ve hayatlara bir de oradan dokunmaya başladım geçen her gün bunun hazzını yaşamanın tarifi olmadığını gördüm. Sadece kendi hayatıma dair farkındalıklar değil çevreme de farkındalık kazandırıyor olmak günden güne daha da keyifli bir hal aldı.

Satürn Oğlak transiti ise kendimi bulduğum, kişisel gelişimime en büyük katkıyı sağladığım hobimi stelyumuma dokunarak işim haline getirdi 😊 öğrenmenin – öğreniyor- öğretiyor olmanın; bilgiyi kuyudan çıkarıp bütüne ulaşmanın, farkındalık ile yol alabilmenin, kendi kişisel gelişimim de edindiğim yolumu aydınlatan bilgiler ile başkasına ışık olabilmenin bütünüdür bu işin en güzel tanımı… ki şüphesiz de en keyifli yeridir... 2018 yılının başından bu yana danışmanlıkların yanında; www.turkishnews.com’ da aylık astroloji yorumlarımla ve Bursa Sosyal Akademide Astroloji Atölyelerimle de yol almaktayım.

2018 - 2019 Jüpiter transitinin bana ilmimi yükseltme şansını verdiğini biliyorum, Jüpiter bana geniş kitlelerin, bilgilerin yolunu hayatımla aynı kavşakta birleştirdi. Bu anlamda daha çok insanın hayatına dokunabilmek adına Jüpiter’in eli olduğunu düşündüğüm Naz Bayatlı ile yollarımız kesişti. Hem bilgime bilgi katıyor hem de birçok insanın hayatına dokunuyor oldum. Doğum günü hediyem gibiydi o gün aldığım telefon 😊 Aralık 2018’de Sorum Geldi ailesine katılma şansı yakaladım.